Reklama
  • Czwartek, 31 marca 2016 (11:05)

    Na dobre i na złe. Zybert idzie na emeryturę

Reklama

Profesor Zybert czuje się coraz gorzej i w związku z tym ma spore kłopoty w pracy. Mimo tego, wspólnie z Adamem, zajmuje się młodą matką. Okazuje się, że dziewczyna ma chłoniaka, ale nie może zacząć chemioterapii. Na przeszkodzie stoi stan zapalny, który rozwinął się w otrzewnej.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sytuacja jest beznadziejna. Jednak po głębokim namyśle Adam chce wykonać ryzykowny zabieg usunięcia ropni. Tymczasem stan Zyberta ulega gwałtownemu pogorszeniu i dochodzi do nieszczęśliwego wypadku – profesor upadając, uderza głową o biurko.

Oczywiście koledzy natychmiast otaczają poszkodowanego troskliwą opieką i kierują na badania diagnostyczne. Podczas jednego z nich – tomografii, Julka domyśla się, że nasilenie objawów choroby Tadeusza związane jest z przemieszczeniem się jednej z elektrod stymulatora, który mu wszczepiono.

Młoda lekarka wspólnie z doktor Mróz i dyrektorem Tretterem przeprowadzają zabieg korygujący. Mimo że po operacji Zybert szybko odzyskuje siły, to ostatecznie postanawia zakończyć swoją lekarską karierę. Oddział przekazuje pod opiekę Krajewskiego.

Wiki jest w ciąży?

Consalida zaczyna się źle czuć. A gdy o swoich dolegliwościach opowiada Agacie, przyjaciółka sugeruje, że być może jest w ciąży. Jednak taka perspektywa nie cieszy lekarki – kobieta uważa, że nie nadaje się na matkę, a jej trudne relacje z córką tylko potwierdzają to przekonanie.

Niechęć ukochanej do posiadania potomstwa bardzo zasmuca Adama, który chciałby spróbować swych sił w roli ojca. Niebawem okazuje się, że dolegliwości Wiki nie mają nic wspólnego z ciążą. A po rozmowie z Krajewskim kobieta już tak zdecydowanie nie protestuje...

Świat Seriali
Więcej na temat:adam | Adam | Julia

Zobacz również

  • Janek ma wrogów wśród nieobliczalnych gangsterów. To właśnie oni, uzbrojeni po zęby zabarykadują się w szpitalu i wezmą wielu zakładników. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.