Reklama
  • Piątek, 7 października 2016 (13:05)

    Na dobre i na złe. U Blanki zostanie zdiagnozowany rak kości. Jak Wiktoria poradzi sobie z tą sytuac

Odc. 644. Artur postanawia pomóc profesorowi i wykonać trudną operację.

Reklama

W śród pacjentów, którzy mimo ewakuacji zostali w Leśnej Górze jest Igor, mężczyzna po operacji wszczepienia endoprotezy. Niestety, ponieważ pacjent ma gorączkę i biegunkę, musi dłużej zostać w szpitalu. Gdy do kliniki przyjeżdża jego ciężarna żona, dochodzi do wypadku – kobieta zostaje popchnięta przez żądnego sensacji reportera. Upadając, uderza się w brzuch, czego konsekwencją jest oderwanie się łożyska od ściany macicy.

Aby uratować dziecko, konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Jedyną osobą, która może wykonać zabieg okazuje się Ola. Jednak lekarka cały czas jest w głębokim szoku po śmierci ukochanego. Zdesperowana Wiktoria nie ma wyjścia i w końcu zgadza się, by to Pietrzak przeprowadziła operację. Wkrótce okazuje się, że obiekcje Consalidy były w pełni uzasadnione, bo rozstrojona i rozkojarzona Ola o mały włos nie doprowadza do tragedii. Na szczęście w ostatniej chwili sytuację ratuję Klaudia, która wymierza przyjaciółce siarczysty policzek. Ostatecznie zabieg kończy się pełnym sukcesem, choć wcześniak, by dojść do pełni sił, musi parę dób spędzić w inkubatorze.

Nowatorska operacja

Tretter organizuje wykład profesora Ludwika Augustynowicza, który po wypadku jeździ na wózku. W trakcie spotkania okazuje się, że uczony szuka odważnego lekarza gotowego usunąć z jego mózgu guz. Jednak od razu informuje, iż jest tylko dziesięć procent szans na powodzenie takiej operacji. Bart podejmuje wyzwanie. Tymczasem Ksawery Stanisławski żąda od Trettera, by ten powstrzymał Artura od przeprowadzenia zabiegu. Dyrektor nie tylko odmawia, ale także asystuje Bartowi. Operacja kończy się ogromnym sukcesem. Profesor Stanisławski jest wściekły!

Świat Seriali

Zobacz również

  • Janek ma wrogów wśród nieobliczalnych gangsterów. To właśnie oni, uzbrojeni po zęby zabarykadują się w szpitalu i wezmą wielu zakładników. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.