Na dobre i na złe. Problemy, radości i smutki w Leśnej Górze

Piątek, 7 października 2016 (13:05)

Szok! Tomasz przypadkowo odkryje, że córka Wiki ma raka kości, a Adam uzna, że konieczna jest amputacja ręki Blanki!

Reklama

Gdy Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) tuż po złożeniu wypowiedzenia i wykupieniu zagranicznej wycieczki będzie odprowadzana na lotnisko przez Blankę (Pola Gonciarz), tę złapie ból ręki, który uzna za efekt kontuzji, jakiej niedawno uległa na ściance wspinaczkowej. Consalida wymusi na córce obietnicę, że pozwoli Tomaszowi (Ireneusz Czop) sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się z jej zdrowiem...

Niepokojący guzek

Badająca Blankę Aneta (Natalia Rybicka) wyczuje niepokojące zgrubienie na ramieniu nastolatki i natychmiast skieruje ją na prześwietlenie. – Rehabilitantka zleciła, żeby ci to od razu przynieść – powie dziewczyna, gdy kilka minut późnej zjawi się u ojczyma. Tomasz podniesie zdjęcie i znieruchomieje, bo zauważy dziwny cień na kości Blanki. – Kiedy robiłaś badania krwi? – zapyta i każe jej bezzwłocznie iść do gabinetu zabiegowego, a sam poprosi o konsultację Gracza (Marcin Sianko).

– Widzisz te spikule? Typowe dla guzów kości – stwierdzi radiolog i odeśle Tomasza do Adama (Grzegorz Daukszewicz). – To przecież onkolog – powie.

Wyrok dla Blanki

Krajewskiemu wystarczy jedno spojrzenie, by postawić diagnozę. – Doradzam amputację. Nie kwalifikuje się do operacji. Przed i potem chemia. Szanse przeżycia... – rzuci na odczepnego, ale Tomasz przerwie mu. – To Blanki – powie, wskazując na zdjęcie. Adam zblednie i od razu zapyta Rzepeckiego, czy powiadomił Wiki.

– Dzwoniłem, ma wyłączony telefon – dowie się. Tymczasem Consalida niespodziewanie pojawi się w szpitalu i zobaczy wiezioną na biopsję córkę. – Co ona tu robi? – krzyknie przerażona do Adama i Tomasza. – Nic jeszcze nie wiadomo na pewno – usłyszy.

Czeka ją amputacja?

Dopiero po bardzo dokładnej analizie wyników wszystkich badań Blanki lekarze zdecydują się na przeprowadzenie operacji jej ramienia. – Guz wychodzi z kości, musimy go wyciąć z marginesem zdrowej tkanki – powie Adam, unikając wzroku Wiki siedzącej obok córki, po czym doda, że jeśli uda się wstawić implant kości, jest szansa, że amputacja ręki nie będzie konieczna. – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy – zapewni Blankę milczący do tej pory ojczym.

Świat Seriali