Reklama
  • Czwartek, 28 kwietnia 2016 (13:05)

    Na dobre i na złe. Problemy, radości i smutki w Leśnej Górze

Reklama

Zdradzamy, że wkrótce doktor Sylwia Mróz postanowi zostać pacjentką profesora Artura Barta (Piotr Głowacki) i poddać się eksperymentalnej operacji resekcji ognisk padaczkorodnych, choć oczywiście doskonale będzie zdawała sobie sprawę z tego, że taki zabieg wiąże się z ogromnym ryzykiem. – Epilepsja to choroba, a nie klątwa, jak kiedyś wierzono – stwierdzi Bart.

– Można ją skutecznie leczyć. W podjęciu decyzji Sylwii pomoże Krzysztof (Mateusz Damięcki), z którym lekarka spędzi wieczór i noc przed operacją. Na razie tylko jako przyjaciele... Łącząca ich bliskość nie będzie jednak pozostawiała najmniejszych wątpliwości. – Wreszcie będę mogła przejechać się samochodem autostradą w nocy, napić się dobrego wina…

Chrzanić jogę i tai-chi!

Będę tańczyć transowe kawałki w świetle stroboskopu… – zamarzy sobie lekarka. – Wykonam resekcję części płata czołowego – zapowie Bart. – Jeśli coś pójdzie nie tak, pacjentka przestanie mówić, przestanie pamiętać…

Może przestanie się ruszać. Ale jeżeli się uda, jej choroba zniknie. Będzie znów lekarzem, będzie mogła operować. Niechciane odwiedziny Tymczasem o operacji żony przypadkiem dowie się doktor Dębski (Bartosz Porczyk). Poinformuje go o tym młoda Burska (Aleksandra Hamkało).

Robert pojawi się w sali Sylwii z pokaźnym bukietem pięknych róż. Lecz ona nie zechce z nim w ogóle rozmawiać. Widok wiarołomnego męża zdenerwuje ją do tego stopnia, że w końcu go wyprosi! – Ten pan nie ma prawa tu być – zakomunikuje.

Niestety, podczas operacji pojawi się poważny problem: doktor Mróz będzie miała kolejny atak padaczki! A gdy lekarka wybudzi się z narkozy, nagle zacznie szukać... męża! Najwyraźniej nie będzie pamiętała, że rozstali się z powodu jego skoku w bok.

Nikogo nie rozpozna

Trzy dni po operacji Sylwia nadal będzie miała amnezję. Zdezorientowana i zagubiona nikogo nie rozpozna – ani Barta, ani Radwana. Nawet nie będzie wiedziała, z jakiego powodu trafiła do szpitala i co się z nią dzieje! Rzecz jasna, nie pamięta także, że rozstała się z Robertem.

Jak na ironię, Dębski cały czas będzie się nią opiekował! Niczym troskliwy i wymarzony mąż! Ostra bijatyka Nic więc dziwnego, że ta niejednoznaczna sytuacja doprowadzi Radwana do szewskiej pasji.

Efekt? Między Krzysztofem a Robertem w końcu wywiąże się ostra bijatyka. Doktor Mróz będzie świadkiem ich starcia. Ku zdumieniu i rozpaczy Radwana, Sylwia stanie po stronie męża.

a.im.

Świat Seriali
Więcej na temat:Krzysztof | problemy | góra

Zobacz również

  • Janek ma wrogów wśród nieobliczalnych gangsterów. To właśnie oni, uzbrojeni po zęby zabarykadują się w szpitalu i wezmą wielu zakładników. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.