Reklama
  • Czwartek, 31 marca 2016 (11:05)

    Na dobre i na złe. Nieplanowana ciąża Julki Burskiej

Reklama

Julka Burska (Aleksandra Hamkało) nie odkryłaby tak szybko, że spodziewa się dziecka, gdyby nie przypadkowe ukłucie się w palec igłą wyciągniętą z głowy pacjenta, wyglądającego na osobę będącą pod wpływem narkotyków.

Przerażony Latoszek (Bartosz Opania) natychmiast zleci wykonanie badań krwi lekarki. Ją samą też sparaliżuje strach przed zakażeniem wirusem HIV albo HCV. Szczęśliwie okaże się, że pod tym względem wszystko jest w porządku.

Niespodziewanie jednak słabo wypadną testy morfologiczne, co sprawi, że Witek zleci rozszerzenie badań.

Anemia, ciąża i Alzheimer

Wtedy wyjdzie na jaw, że Julka cierpi na niedokrwistość, a poza tym jest w nieplanowanej ciąży. To będzie dla niej szok. Na dodatek szczegółowe badania przeprowadzone w Ośrodku Badań Genetycznych wykażą, że młoda Burska odziedziczyła po swoim ojcu rockmanie (Sławomir Orzechowski) gen odpowiedzialny za chorobę Alzheimera.

– Należy pani do grupy podwyższonego ryzyka – usłyszy od lekarki. – Na razie mogę tylko powiedzieć, że jest pani nosicielem mutacji genu, która odpowiada za rodzinną postać choroby Alzheimera…

Jakie są szanse, że choroba dopadnie i ją? Statystycznie – 50 procent. – Ale geny to nie wszystko, pani Julio – doda lekarka. – Liczy się pani tryb życia, aktywność mózgu… Odpowiednia dieta, regularna kontrola poziomu cukru, cholesterolu, nadciśnienia tętniczego i hormonów…

Aborcja

Załamana dziewczyna wyzna Latoszkowi, że wybiera się do Monachium i że wcale nie cieszy się, iż będzie miała dziecko – świadoma, że wkrótce może zachorować. A Witek opowie jej o ciąży Leny (Anita Sokołowska), która miała nowotwór, i o tym, jak bardzo jest dziś szczęśliwy, że jego żona nie dokonała jednak aborcji.

Eks w Leśnej Górze

Tymczasem w szpitalu zjawi się, poproszony o pomoc przez Wiktorię (Katarzyna Dąbrowska), profesor Artur Bart (Piotr Głowacki), z którym Burska miała za granicą romans. Neurochirurg przyjedzie do Polski na kongres medyczny, gdzie będzie omawiał przypadek Sylwii (Magdalena Turczeniewicz).

Jego pojawienie się zmrozi Burską, co zauważy Tretter (Piotr Garlicki). – Nie wiedziałem, że go znasz? – rzuci dyrektor. – Uczył mnie w Niemczech – powie Julka. – To znaczy… głównie wypełniania za niego papierów. Albo sprzątania bajzlu, jaki zwykle ma na biurku, jeśli je w ogóle ma… Czy to on jest ojcem dziecka Julki? I czy Burska zdecyduje się je urodzić? A może podda się aborcji?

a.im.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.