Reklama
  • Poniedziałek, 13 czerwca 2016 (11:00)

    Na dobre i na złe. Już wkrótce...

Odc. 640. Stanisławski dostanie od ojca ukochanej kopertę z pieniędzmi na podróż poślubną.

Reklama

Prezent ślubny

Na prośbę Oli (Anna Karczmarczyk) tydzień przed planowanym terminem ślubu Janek (Krzysztof Kwiatkowski) spotka się z jej ojcem (Olgierd Łukaszewicz). – Skoro mamy być rodziną, mów mi „tato” – zaproponuje Pietrzak, po czym położy na stoliku kopertę wypchaną banknotami. – Niech to będzie prezent ślubny od marnotrawnego ojca – wyjaśni. – Pieniądze? – zdziwi się Stanisławski.

– Zabierz ją w podróż poślubną – wyjaśni Pietrzak. – Ale ja nie wiem, czy mogę… – Jan zacznie się krygować. – To za dużo… – E tam za dużo. Pieniądze podobno szczęścia nie dają… Ale ty możesz dać Oli szczęście. Wracając ze spotkania z Pietrzakiem, Jan zatrzyma się przed witryną biura podróży. Spojrzy na szybę wyklejoną ofertami egzotycznych wycieczek. Jaką decyzję podejmie?

Ofiara przemocy

Monikę Krzywkowską, czyli Teresę z „Samego Życia” i Sylwię ze „Skazanych”, zobaczymy gościnnie w jednym z odcinków „Na dobre i na złe”. Tym razem popularna aktorka wcieli się w postać Doroty, której mąż Daniel (Paweł Rzeźniczak) trafi do szpitala. Lekarzom powiedzą, że mężczyzna został zraniony nożem podczas napadu. Sprawę będzie badać policja.

Natomiast personelu zwróci uwagę na to, że Dorota ma ślady po pobiciu. Ostatecznie na jaw wyjdzie, że do żadnego napadu nie doszło, a Dorota była ofiarą przemocy domowej. Gdy tomografia wykaże dawne urazy głowy, pacjentka ujawni, że mąż ją pobił, bo dokonała niedawno aborcji. Powie też, że to właśnie ona próbowała go zabić. Czy to prawdziwa wersja wydarzeń?

Ósmy krok

Uwadze Oli (Anna Karczmarczyk) nie ujdzie fakt, że jej tata (Olgierd Łukaszewicz), który jakiś czas temu zdecydował się na terapię odwykową, w ogóle nie pije i bardzo się zmienił. – Ostatnio ogólnie bardzo się stara – oceni lekarka. – Chcę go w tym wesprzeć.

Wkrótce okaże się, że Pietrzak doszedł już do ósmego kroku w terapii AA. – Muszę teraz zrobić listę osób, które skrzywdziłem przez alkohol i zadośćuczynić im – zaplanuje sobie trzeźwiejący alkoholik. Na jego liście córka Ola będzie na pierwszej pozycji. – Nie wystarczy powiedzieć „przepraszam” – stwierdzi.

– Oboje to z Olą wiemy. Za dużo się stało. Już zawsze będę alkoholikiem. Nieważne, czy piję, czy nie… To nie koniec. Jestem chory i muszę się z tym pogodzić.

Hazardowe długi

Niebawem kolejne kłopoty czekają doktora Jana Stanisławskiego (Krzysztof Kwiatkowski). Powód? Hazard, a konkretnie karciane długi. Któregoś razu lekarza odwiedzi bowiem bandyta Czarny (Maciej Mikołajczyk), który jest znany z tego, że nigdy nie przebiera w środkach. Kategorycznie zażąda spłaty zobowiązania. Ostatecznie Jan przekaże mu pieniądze, które dostanie od Pietrzaka, czyli ojca Oli (Olgierd Łukaszewicz).

– Jesteśmy kwita – rzuci Stanisławski. Tyle że Czarnemu to jeszcze nie wystarczy. – A karne odsetki? – zapyta bandzior. – 21 dni zwłoki. – To wyjdzie za każdy dzień drugie tyle. Plus 20 procent za napaść na kumpla. Masz czas do ślubu. I nie zapomnij, że twój dług nadal rośnie...

Świat Seriali
Więcej na temat:Ola | Rota | Krzysztof | Czarny | czarny | Nie

Zobacz również

  • Janek ma wrogów wśród nieobliczalnych gangsterów. To właśnie oni, uzbrojeni po zęby zabarykadują się w szpitalu i wezmą wielu zakładników. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.