Reklama
  • Piątek, 17 czerwca 2016 (09:36)

    Na dobre i na złe. Gdzie jest Matylda?

Falkowicz, przygnębiony zniknięciem Matyldy, postanowi poruszyć niebo i ziemię, by znaleźć dziewczynkę, choć udawać będzie przed całym światem, że wcale mu na niej nie zależy!

Reklama

Pożegnalny list, który profesor Falkowicz (Michał Żebrowski) dostanie od Matyldy (Amelia Czaja), tak bardzo wstrząśnie profesorem, że pójdzie do pubu i upije się do nieprzytomności.

Dojdzie do tego, że barman, chcąc pozbyć się kłopotliwego gościa, zadzwoni do Adama (Grzegorz Daukszewicz) z prośbą, żeby odebrał z lokalu pijanego brata...

Zaszyfrowana wiadomość

Krajewski zawiezie Andrzeja do szpitala. – Pierwszy raz widzę go w takim stanie – powie Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska) i pokaże jej napisany dziecięcą ręką list, który znalazł przy Falkowiczu.

Wiki dostrzeże w nim nieścisłość wskazującą na to, że autorka z pewnością chciała przekazać coś Andrzejowi między wierszami, a wręcz wezwała go na pomoc! Adam zignoruje to, ale podłączony do kroplówki profesor zapamięta słowa Consalidy.

Wiki zaoferuje, że zostanie z bratem Krajewskiego w szpitalu. – Lepiej, żeby nie był sam, kiedy się obudzi – powie. Kiedy jednak rano Adam wróci do pokoju lekarskiego, zobaczy śpiącą Wiktorię i pustą kanapę – tę, na której zostawił Andrzeja!

Okaże się, że Falkowicz pojechał do stadniny, gdzie często zawoził Matyldę. Oszukując samego siebie, że teraz może skupić się na pracy zaniedbanej na rzecz opieki nad cudzym dzieckiem, będzie chciał sprzedać ukochanego konia Matyldy.

Zlecenie na detektywa?

Wracając do Leśnej Góry, Falkowicz spotka na stacji benzynowej Kazika (Piotr Grabowski). Zaproponuje pokaleczonemu i niemającemu ubezpieczenia mężczyźnie, że założy mu szwy na rozcięty łuk brwiowy i nie weźmie za to zapłaty.

Kazik zwierzy mu się, że jest prywatnym detektywem, a profesor zleci mu odnalezienie Matyldy, choć Adam będzie chciał wybić mu to z głowy.

– Jeśli zaczniesz wojnę z matką, skrzywdzisz dziecko – powie Krajewski. – Chcę tylko wiedzieć, że jest bezpieczna – usłyszy od brata. Kilka godzin później Falkowicza zaczepi na parkingu komisarz Bielecki (Piotr Warszawski).

– Zlecił pan poszukiwania Matyldy Gajdy? – zapyta i po chwili doda, że dziewczynka zniknęła, a jej matka, Katarzyna (Ilona Ostrowska), trafiła do szpitala i jest w śpiączce...

A.IM

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.