Reklama
  • Czwartek, 22 września 2016 (13:00)

    Na dobre i na złe. Dojdzie do pojednania?

Lena odetchnie z ulgą, gdy dowie się, że Witkowi nic nie grozi.

Reklama

Podczas przesłuchania w sprawie zaginięcia Matyldy (Amelia Czaja) Falkowicz (Michał Żebrowski) nie przekona oficera, że nie wie, jak to się stało, że dziewczynka znalazła się w jego gabinecie w szpitalu w Leśnej Górze. – Ile razy będzie pan jeszcze o to pytał? – westchnie w końcu profesor.

– Aż powie pan prawdę – usłyszy w odpowiedzi. Na nic się zda tłumaczenie Andrzeja, że zobaczył Matyldę na korytarzu tuż przed przyjazdem policji i dlatego nie zdążył powiadomić odpowiednich służb o jej odnalezieniu... W końcu wściekły Falkowicz nie wytrzyma i wytknie oficerowi, że ten przetrzymuje go bezprawnie.

– Trochę pan tu posiedzi – stwierdzi policjant, nie wiedząc, że za chwilę dostanie od przełożonych rozkaz, by natychmiast uwolnić profesora.

Czy to wyjaśnienia Falkowicza sprawią, że zostanie zwolniony z aresztu?

Latoszek (Bartosz Opania) razem z Wiki (Katarzyna Dąbrowska) będą wyprowadzać z opanowanego przez bandytów szpitala pacjentów, by karetki mogły ich bezpiecznie przewieźć do innych klinik. Witek tak bardzo zaangażuje się w pomoc w ewakuacji chorych, że zapomni o grożącym mu wielkim niebezpieczeństwie.

Tymczasem Lena (Anita Sokołowska), z przerażeniem oglądająca w telewizji relację z Leśnej Góry, dowie się, że ojciec jej synka Felka (Max Jakubczyk) znajduje się w samym centrum dramatycznych wydarzeń. Strach o byłego męża uświadomi jej, że chyba wciąż czuje coś do Witka. Czy w obliczu tragedii, jaka spotkała jej kolegów ze szpitala, wyciągnie do Latoszka rękę na zgodę?

Przekonujący antyterrorysta

Oddziałem antyterrorystów, których zadaniem będzie jak najszybsze odbicie zakładników z rąk bandytów i pojmanie przestępców, pokieruje wzbudzający wśród wszystkich ludzi zgromadzonych przed szpitalem w Leśnej Górze ogromny respekt dowódca grany przez Tomasza Oświecińskiego.

Nieugięty policjant nie pozwoli zbliżyć się do ogrodzonej policyjną taśmą niebezpiecznej strefy nawet dyrektorowi Tretterowi (Piotr Garlicki).

– Teraz ja tu dowodzę! Proszę się odsunąć! – powie lekarzowi, a ściągniętemu na miejsce zdarzenia negocjatorowi zapowie, że jeśli w ciągu godziny nie uda mu się przekonać bandytów, by uwolnili zakładników, wejdzie razem ze swoimi ludźmi na teren szpitala i siłą zmusi okupujących blok operacyjny terrorystów do poddania się.

W roli dowódcy oddziału antyterrorystycznego zobaczymy Tomasza Oświecińskiego.

Znowu w roli reporterki!

Telewizja Polska na bieżąco relacjonować będzie na swych antenach dramatyczne wydarzenia rozgrywające się w szpitalu w Leśnej Górze. W roli reporterki zobaczymy – już po raz trzeci w historii „Na dobre i na złe” – gwiazdę TVP Annę Popek.

Wcześniej wystąpiła ona w 473. i 515. odcinku serialu. W tę samą rolę wcielała się także m.in. w „Barwach szczęścia”, „Pitbullu” i „Egzaminie z życia”. To właśnie od niej cała Polska dowie się, że uzbrojeni bandyci zabili w szpitalu policjanta, po czym zabarykadowali się na bloku operacyjnym razem z kilkoma lekarzami, których przetrzymują jako zakładników.

Reporterka przeprowadzi też rozmowę z rzecznikiem prasowym policji i usilnie – choć bezskutecznie – zabiegać będzie o wywiad z jedną z pielęgniarek.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.