Reklama
  • Poniedziałek, 25 kwietnia 2016 (13:05)

    Na dobre i na złe. Czy mam prawo urodzić dziecko?

Julka dowie się, że jest nosicielką genu odpowiedzialnego za nieuleczalną chorobę.

Burska (Aleksandra Hamkało) odbierze wyniki badań i kompletnie się załamie. Wynika z nich, że ma duże szanse zachorować na Alzheimera. Zrozpaczona zacznie się zastanawiać nad sensem donoszenia ciąży.

Reklama

– Za pięć, dziesięć, góra za piętnaście lat nie będę nawet pamiętać, że mam dziecko! Może znajdzie się rodzina, która je przygarnie, wychowa jak własne – zacznie rozmowę z przyjacielem.

Na co Latoszek (Bartosz Opania) spróbuje podtrzymać ją na duchu, dzieląc się z nią własnymi, bolesnymi wspomnieniami: – Lena zaszła w ciążę podczas chemioterapii. Rak piersi, agresywne leczenie. Chciałem, by ją usunęła. Ale ona się uparła. Dziś wiem, że miała rację. Gdyby mnie wtedy posłuchała, nie byłoby Felka!

Tymczasem do Leśnej Góry przyjedzie światowej sławy neurochirurg Bart (Piotr Głowacki), z którym Julka miała romans. Tego samego dnia do szpitala trafi dwoje nowych pacjentów.

Kobieta w zagrożonej ciąży (Anna Prus) i jej ciężko ranny mąż (Zbigniew Koźmiński).

Doktor Consalida (Katarzyna Dąbrowska) uzna, że mężczyznę powinien zoperować właśnie profesor Bart – bo tylko on jest w stanie uratować mu życie. Naukowiec zgodzi się, choć tuż przed zabiegiem między nim a Wiktorią wybuchnie poważna awantura. Czy lekarz zostanie w Leśnej Górze i – przy okazji – co zrobi, gdy dowie się, że wkrótce zostanie ojcem?

Kurier TV

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.