Reklama
  • Wtorek, 21 czerwca 2016 (11:36)

    Na dobre i na złe. Cała prawda o Janku

Była dziewczyna Stanisławskiego ostrzeże Olę, że Jan tak naprawdę kocha tylko siebie. Powie też, że właśnie dlatego go rzuciła... Czy lekarka weźmie sobie te słowa do serca?

Ola (Anna Karczmarczyk), w drodze na ślub byłej ukochanej Jana (Krzysztof Kwiatkowski), zapyta narzeczo nego: – A właściwie to jak długo spotykałeś się z Alicją (Orina Krajewska)? Będzie też chciała wiedzieć, dlaczego ich związek się zakończył. – Byliśmy ze sobą pięć lat, potem nagle mnie rzuciła – odpowie Stanisławski.

Z kościoła do szpitala

Reklama

Kiedy Ola zobaczy Alicję, zaniemówi z zachwytu na widok pięknej, szczupłej i wysokiej brunetki. Wielkie wrażenie zrobi też na niej sam pan młody. Okaże się bowiem, że to ważący prawie 200 kilogramów wielkolud ledwo mogący dojść do ołtarza na własnych nogach. Wyjdzie na jaw, że Hubert (Bartek Nowosielski) ma poważne problemy ze zdrowiem.

Tuż po tym, jak Alicja przysięgnie mu miłość i wierność, mężczyzna zaciśnie zęby, złapie się za brzuch i... nagle upadnie. Jan w te pędy podbiegnie do niego. Poluzuje mu muchę, odepnie guzik kołnierzyka, sprawdzi tętno, po czym uzna, że trzeba wezwać karetkę i jak najszybciej przewieźć Huberta do szpitala. Do Leśnej Góry pojedzie też Alicja...

Dlaczego go rzuciła?

Jan, rozmawiając z Alicją o stanie zdrowia Huberta, nie będzie mógł powstrzymać się przed zadaniem jej pytania, które od lat go nurtuje. – Chcę wiedzieć, dlaczego mnie wtedy rzuciłaś – wydusi w końcu. Niestety, wbrew nadziejom nie doczeka się odpowiedzi, bowiem zostanie nagle wezwany do chorego. Tymczasem chwilę później ubrana w suknię ślubną Alicja stanie twarzą w twarz z narzeczoną swego byłego chłopaka.

– Wkrótce się pobieramy – zwierzy się jej lekarka i zauważy w oku swojej rozmówczyni tajemniczy błysk. – Czy on zawsze... Czy Janek...? – zacznie, ale Alicja przerwie jej w pół słowa. Nie chcąc owijać w bawełnę, powie: – Moja droga, prawda jest taka, że dla Janka zawsze najważniejszy był on sam i z czasem coraz bardziej mi to przeszkadzało – usłyszy Ola.

Z alkoholizmu da się wyjść

Dziewczyna, u której doktor Pietrzak (Anna Karczmarczyk) podczas badania wykryje skręt torbieli, przyzna się lekarce, że jest bezdomną alkoholiczką. – Mój ojciec jest alkoholikiem, od kilku miesięcy trzeźwym, chodzi na spotkania AA – zwierzy się Ola pacjentce i doda, że z alkoholizmu można wyjść.

– Kogo pani oszukuje? Z tego się nie wychodzi – usłyszy w odpowiedzi. Kaśka (Magdalena Czerwińska) stwierdzi, że alkoholik zawsze ma ochotę się napić. – To bomba z opóźnionym zapłonem – powie. Kilka godzin później Ola postanowi sprawdzić, jak jej ojciec radzi sobie na spotkaniach z ludźmi, którzy – jak on – walczą z chorobą alkoholową. Andrzej (Olgierd Łukaszewicz) przywita ją czule i poprosi, by dołączyła do jego grupy...

Kiepski materiał na męża

Po niezbyt udanej randce i sprzeczce z Agatą (Emilia Komarnicka) Szczepan (Kamil Kula) przypadkowo podsłucha, jak jego dziewczyna zwierza się Oli (Anna Karczmarczyk) ze swych wątpliwości dotyczących przyszłości u jego boku. – To wieczny Piotruś Pan, kiepski z niego materiał na męża. Ze mnie też nigdy nie była dobra żona – dotrze do jego uszu. Lipski w jednej chwili zda sobie sprawę, że powinien zapomnieć o ślubie z Agatą.

– Już to przerabiałam, nikomu już nie dałabym się zaciągnąć przed ołtarz – słowa ukochanej utwierdzą go w przekonaniu, że Woźnicka nie traktuje ich związku poważnie. – On wie, że między nami jest luźny, niezobowiązujący układ – ciągnąć będzie Agata, nie wiedząc, że Szczepan wszystko słyszy.

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.