Reklama
  • Wtorek, 28 czerwca 2016 (11:36)

    Na dobre i na złe. Aresztowanie Falkowicza

Matylda, nie chcąc trafić do izby dziecka, ukryje się w Leśnej Górze. Kiedy Falkowicz ją znajdzie i będzie próbował wywieźć ze szpitala, zostanie aresztowany i oskarżony o porwanie.

Oficer przesłuchujący Falkowicza (Michał Żebrowski) w sprawie zaginięcia Matyldy (Amelia Czaja) nie będzie mógł zrozumieć, dlaczego dziewczynka – zamiast zgłosić się na policję, gdy mama przestała ją rozpoznawać i trafiła do szpitala – uciekła i ukryła się przed całym światem. Policjant zacznie podejrzewać, że sam profesor stoi za zniknięciem dziecka.

Czekając na ratunek

Reklama

– Zadzwoniła po karetkę i uciekła? Kto tak robi, jak pan myśli? – oficer będzie chciał zapędzić Falkowicza w kozi róg. – Bo już raz przez to przechodziliśmy! Pogotowie opiekuńcze, tysiące kretyńskich procedur... Czuła się bezpiecznie tylko wtedy, kiedy była ze mną – wycedzi profesor przez zaciśnięte zęby. Po wyjściu z komisariatu Andrzej postanowi jechać do swojego mieszkania i tam czekać na Matyldę.

Jednak zanim dotrze na miejsce, zostanie w pilnej sprawie wezwany do szpitala. Tymczasem Matylda przyjedzie do Leśnej Góry i... ukryje się w magazynku! Schronienia będzie tu też szukał syn jednej z pacjentek, Maciek (Adam Majewski). – Czekam, aż będę mogła być z tatą. Znaczy... to nie jest mój tata, dlatego nie mogę z nim teraz być – powie chłopcu Matylda i doda, że jej mama jest bardzo chora, a jej samej grozi pobyt w izbie dziecka. – Andrzej mnie kocha. Zabierze mnie stąd, coś wymyśli – zakończy swą opowieść i poprosi Maćka, by pomógł jej niepostrzeżenie dotrzeć do gabinetu Falkowicza.

On jest niewinny!

Dzieciakom uda się dostać do pokoju profesora. Andrzej stanie jak wryty, gdy po powrocie z operacji zastanie u siebie Matyldę. – Coś ty wymyśliła? Cała policja cię szuka – powie, ale postanowi ukryć dziewczynkę. Uda mu się przemycić ją do swojego samochodu, jednak tuż przez odjazdem z parkingu zostanie zatrzymany przez policję.

– Jest pan aresztowany za porwanie i bezprawne przetrzymywanie Matyldy – usłyszy Falkowicz od zakładającego mu kajdanki oficera. – On jest niewinny! To ja go porwałam! – krzyknie Matylda. Czy policjanci jej uwierzą?

Pietrzak wygra z nałogiem

Ola (Anna Karczmarczyk) ani na chwilę nie przestanie wierzyć, że ojcu uda się wygrać z alkoholem. Pietrzak (Olgierd Łukaszewicz) zrobi wszystko, by jej nie zawieść. Terapia, której się poddał, okaże się skuteczna. Andrzej zrozumie, jak bardzo ranił córkę.

– Ola jest na pierwszym miejscu na liście osób, które skrzywdziłem przez alkohol. Muszę jej zadośćuczynić – powie Jankowi (Krzysztof Kwiatkowski), a ten zwierzy się przyszłemu teściowi, że też ma problem i jest uzależniony od hazardu. – Jestem chory, zawsze będę alkoholikiem, nieważne, czy piję, czy nie. To nie koniec... – stwierdzi Pietrzak i doda, że nie zamierza się poddać i dalej będzie walczył, bo tylko w ten sposób może wygrać z nałogiem!

Karciany kłopot Janka

Spłacę ten dług! – zapewni Jan (Krzysztof Kwiatkowski) Czarnego (Maciej Mikołajczyk), gdy ten dopadnie go na parkingu przed szpitalem i zażąda zwrotu pieniędzy. – Chcę z tym skończyć – doda przerażony Stanisławski. Kiedy Janek, dzięki pomocy przyszłego teścia w końcu odda dług, dowie się, że musi jeszcze zapłacić odsetki.

– To wyjdzie drugie tyle. Plus 20 procent za napaść na kumpla – zakomunikuje Czarny i powie, że daje Janowi czas do ślubu. – Spłaciłem was! Odczep się! Nie chcę mieć z tym nic wspólnego – krzyknie Stanisławski, ale zda sobie sprawę, że znalazł się w pułapce, z której po prostu nie ma wyjścia. Dojdzie do wniosku, że jedynym sposobem na zdobycie pieniędzy, jest wizyta w... kasynie.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Janek ma wrogów wśród nieobliczalnych gangsterów. To właśnie oni, uzbrojeni po zęby zabarykadują się w szpitalu i wezmą wielu zakładników. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.